top of page
Lust.jpg
FrameFeed.png
Postpaperlonger-min_edited.png

Ženy jsou stejně náruživé, jako muži.


Když to lidem říkám, velká část lidí se tomu diví, a většinou se tomu diví muži. Ptají se mě proč teda všichni nepořádáme orgie a proč jim nechtěj všechny ženy v jejich okolí dát, když teda jsme všichni na stejné “vlně“. Takhle to ale nechodí…


Muži svou náruživost neustále ukazují a vysílají do svého okolí. Ženy to z mnoha různých důvodů nedělají a tak vzniká domněnka, že muž je ten sexuální tvor a žena ne. Pro mnoho žen je jejich chtíč těžko uchopitelný, na jednu stranu ho cítí, ale na druhou stranu existuje mnoho tlaků, které se jej snaží potlačit. Začíná to už s výchovou, která klade důraz na to, že by žena měla být nevinná a cudná, když už žena tuto stránku mužům odhalí, tak se stává zranitelnou a muži se toho budou snažit využít, nepomůže ani špatná zkušenost s muži, kteří na ženu v intimním životě neberou žádný ohled. Ke všemu si to žena celé vztáhne na sebe a usoudí, že je s ní nějaký problém. V horších případech jí partněři svým vyčítáním a ponižováním utvrdí v tom, že problém je určitě v ní. To celé vede k uzavírání a rezignaci na intimní život. Často pak taková žena přijde na masáž a vidí, že v ní žádný problém není a celou dobu to bylo jen o špatném přístupu.


Jak se tedy stavět k ženské náruživosti? Je nutné přestat ženám jakkoliv naznačovat, kdy a za jakých okolností mají svou sexualitu projevovat. Zbavit se veškerého soudu. To platí pro nás pro všechny. Každá žena má právo se cítit tak, jak se chce cítit. Je třeba si uvědomit, že ženská náruživost může být stejně všudypřítomná jako ta mužská a zároveň to neznamená pozvánku do postele.


Nicméně ten největší vliv na ženu mají v tomto směru její partneři. Žena touží po tom se otevřít a projevit své nejintimnější fantazie, ale potřebuje k tomu důvěru a upřímné emoce. Často říkáme, že nejlepší milování je s někým koho milujeme. Ve skutečnosti to není láska, ale upřímná pozornost co z toho dělá nádherný prožitek. Je třeba si upřímně užívat přítomnost toho druhého, ponořit se do sebe, do okamžiku, radovat se z každého doteku, z každého polibku. Nejde o to trošku pomačkat prsa, odbýt si minutku na orálu a skočit na to… Tak se vášeň neprobouzí, tak se potlačuje. 

Pokud se vám chybně zobrazuje text článku, zkuste prohlížeč Chrome.

bottom of page