top of page
img1655386785591.jpg
FrameFeed.png
Postpaper-min_edited_edited.png

Kdybych měl dát jednu radu, jak ze svého intimního života udělat tantrický prožitek, tak by to nebyl žádný postup, ani technika, ale princip a ten princip je “Přítomnost“.


Co to znamená a proč je to tak důležité? Znamená to být spolu přítomní v daný moment celou svojí bytostí. Tělo, vědomí, emoce, smysly, všechno se koncentruje do prožitku s tím druhým člověkem. Když se vám to povede, dosáhnete mnohem větší hloubky prožitku a po nějaké době i spojení.


Tento princip je zároveň esenciální součástí mých masáží. Věnuji vám svojí naprostou pozornost, v každém doteku, pohybu, nádechu, v každé emoci jsem s vámi. Je pak úplně jedno, co spolu děláme, zda je to jemná masáž, nebo tvrdší dominance, zda vás hladím rukou, pírkem, nebo vás držím v poutech. O tom to totiž vůbec není, to jsou jen nějaké techniky, postupy. Jsou sice důležité, ale nedělají z toho “tantrickou masáž“.


Nejde totiž o postup, ale o přístup. Lidé mají nutkavou potřebu se držet konkrétních postupů, je to hluboce zakořeněný vzorec toho, jak se učíme. Často tak přehlížíme podstatu věcí. Soustředíme se na to, jak něco děláme a děláme to jednoduše proto, že: „Pepa říkal, že takhle tam proudí ta energie“. Tantra však není o postupu, ale o přístupu. Postupy a techniky tomu jen dávají nějaký rámec, směr, kontext… Princip přítomnosti můžete uplatnit na úplně všechno, co v životě děláte a tím si čas, který máte na tomto světě naplno užít.


A protože z toho nedělám ezo kult, ani z vás nechci dělat ovečky, tak vám to dávám takhle složitě a obecně, aby jste se nad tím mohli zamyslet a našli si v tom tu svojí cestu.  

Pokud se vám chybně zobrazuje text článku, zkuste prohlížeč Chrome.

bottom of page