top of page
Zklamání.jpg
FrameFeed.png
Postpapermid2-min_edited_edited.png

Každé zklamání začíná v nás. Je jedno kdo a co nás zklame. Na začátku každého zklamání je totiž očekávání. Jsou to naše očekávání, která se nějakým způsobem nenaplní a pak jsme zklamaní.


Pokud dokážeme pracovat s našim očekáváním, potom můžeme docela dobře předcházet zklamání. Odstranit veškerá očekávání není možné, ale mnoho našich očekávání je příliš vysokých na to, aby vůbec mohlo dojít k jejich naplnění. Zklamání je tak nevyhnutelné. Je dobré klást vysoké nároky tam, kde to je možné a daří se je plnit, ale pokud někde dochází ke zklamání opakovaně, je třeba své nároky snižovat. 


Hodně svému okolí můžeme pomoct tím, že svá očekávání komunikujeme. Bohužel, naznačování nestačí. Čím víc si umíme říct o to, co chceme, tím spíš to dostaneme. Tantra nás hodně učí se vyznat v tom, co chceme a dává nám sebedůvěru to komunikovat. Ano, říct si o to, co chci, je otázkou sebedůvěry. Jsem rád, když od žen, které mě navštěvují slyším, že jim masáž pomohla lépe definovat to, co opravdu chtějí a také mají větší kuráž si o to říct. To je ta správná cesta.


Pokud si uvědomíme, že na začátku každého zklamání stojí naše očekávání, potom se také budeme méně zlobit na lidi, kteří naše očekávání neplní. V práci je to trochu složitější, ale v intimním a vztahovém životě to platí dvojnásob. Nikdo nám není nic povinný ani dlužný a myslet si že ano, ublíží pouze nám. Protože držet u sebe zuby nehty lidi, kteří s námi být nechtějí není žádná výhra pro nikoho.


Pokud tedy někdo ve vašem okolí neplní vaše očekávání, zkuste se zamyslet nad tím, zda jsou vaše očekávání adekvátní, pokud ano, tak je komunikujte. Neočekávejte, že se budou plnit samy od sebe, předejdete tak mnoha zklamáním. A pokud i přes to všechno vaše očekávání nejsou naplněna, tak to má možná hlubší důvod a je čas se přesunout někam jinam.

Pokud se vám chybně zobrazuje text článku, zkuste prohlížeč Chrome.

bottom of page