top of page
Naplneni.jpg
FrameFeed.png
Postpaperlonger-min_edited.png

Uspokojení, nebo naplnění?


Dělám rozdíl mezi uspokojením a naplněním. Uspokojení chápu jako dosažení nějakého cíle, jako je orgsmus, nebo uhašení své náruživosti. Naplnění je naopak pocit, kdy je v danou chvíli všechno naprosto dokonalé, čas se zastaví, vnímáte všechno a zároveň nic, jste v naprosté harmonii a ještě dlouho překypujete radostí.


Představte si, že máte žízeň. Uspokojení je to, když rychle doběhnete do kuchyně, natočíte si sklenici vody a napijete se. Je to fajn, osvěží vás to, už nemáte žízeň. Naplnění je pocit, když konečně přijde teplý jarní den a vy si v šatech sednete na zahrádce svého domu, nebo své oblíbené restaurace, sluníčko svítí, lidé jsou veselí, všechno kolem vás kvete a vy popíjíte vychlazenou sklenici limonády, nebo aperolu a naplno si vychutnáváte krásu života.


V intimitě se velmi často věnujeme uspokojení a dost málo naplnění. Pokud se honíme za nějakým cílem, tak se jedná o uspokojení. Někdy pak máme pocit, že ten výsledek možná ani tolik nestál za tu snahu, za ten vydřený orgsmus, nebo že jsme jen otroky své potřeby, v horším případě potřeb někoho jiného. Naplnění je mnohem obtížnější dosáhnout, protože k tomu potřebujeme vytvořit ideální podmínky, věnovat tomu energii a v intimitě často potřebujeme i spolupráci toho druhého. Ale ten výsledný pocit stojí za to.


Někdy se stává, že lidé cítí touhu po naplnění, ale chovají se k ní jako k potřebě. V důsledku toho vyhledávají extrémní formy uspokojení, aby dosáhli naplnění. Přitvrzují, zvětšují počty lidí, hledají extrémy, hledají ten moment naplnění. Kouzlo ale není v tom co děláme, ale jak to děláme. Naplnění může člověk dosáhnout i sám. 
Uspokojení není špatné. Není třeba se ho zbavovat. Je však důležité si uvědomit rozdíl mez tím, co je uspokojení a co je naplnění a zamyslet se, v jakém poměru jsou ve vašem intimním životě. Protože pokud váš intimní život bude pouze o uspokojení, tím spíš to budete brát jako potřebu a budete se cítit použitě. Naplnění pozvedne vaší intimitu na jinou úroveň, pronikne do vašeho srdce a hřeje vaší duši.

Pokud se vám chybně zobrazuje text článku, zkuste prohlížeč Chrome.

bottom of page