top of page
Nesoudit.jpg
FrameFeed.png
Postpaper-min_edited_edited.png

Absolutní přijetí a nesouzení. Co to znamená?


Naše fantazie, představy a touhy pořád někdo soudí. Už od malička nám říkají co máme a nemáme dělat, naše rodina, naši partneři, všichni. Říkají, že moc toužíte, nebo málo toužíte, že jsou vaše touhy příliš obyčejné, nebo naopak příliš divoké. Je tu také společnost, která vám říká, že máte být cudné, nebo že máte být dokonalé milenky, že jsou vaše touhy výsledkem patriarchální výchovy, nebo zážitků a vzorců z vašeho dětství. Ať jdete kam jdete, všichni se vám snaží říct, jak se máte cítit, hodnotí vaše touhy a pořád vás staví do role oběti a pocitu, že je s vámi něco špatně. Někdy to s vámi myslí dobře, jindy chtějí získat vaší poslušnost, nebo vás ovládat.

 
Tantra mě naučila co to znamená nesoudit. Opravdu nesoudit. Všichni jsme členy nějakých komunit, skupin, výchovy a kultury, které se podepsali na tom, jak soudíme sebe a okolí. Naučit se nesoudit znamená vyhodit všechno z okna. Všechno. I to o čem si myslíte, že je dobré, nebo správné. Až to uděláte, pak můžete opravdu naslouchat, protože nesoudit znamená naslouchat. Naslouchat světu, lidem, sobě...


Ženy které ke mně chodí tak ví, že je nikdy nesoudím a ať za mnou přijdou s čímkoliv, budu jim naslouchat. Taková je moje role. Já si tu jen tak sedím s otevřenou náručí, bez předsudků a kdokoliv chce, tak si může přijít pro obětí, přijetí, lásku, cítit se sama sebou. Na mé masáži nemůžete udělat nic špatně, nic pokazit, nebudu se na vás za nic zlobit. Není touha, nebo názor kterému bych nenaslouchal.

Pokud se vám chybně zobrazuje text článku, zkuste prohlížeč Chrome.

bottom of page