top of page
IMG_20220913_111007_529.jpg
FrameFeed.png
Postpaper-min_edited_edited.png

Ženskost není role


Mnoho žen během svého života ztrácí kontakt se svojí ženskostí. Někdy to je vlivem okolí, rodiny, partnerů, práce nebo okolností. Často je to pro to, že potřebujete projevovat sílu, všechno zvládnout, mít zodpovědnost za sebe i okolí, ostatní od vás očekávají maximální výkon, nebo jste široko daleko ta nejsilnější. Tak odložíte svojí ženskost. Možná jste svojí ženskost uzavřely v sobě, protože vám přišla zranitelná a někteří muži toho využívají a vy jste si kolem ní vytvořily ochranou slupku. 


Chováme se k ženskosti, jako by to byly nějaké vlastnosti. Spojujeme jí s jemností, s tím být emocionální, pečující, být zranitelná, neprojevovat moc síly, či dravosti, nebýt moc vulgární, nebo agresivní, nebýt příliš cílevědomá atd…


Ženskost ale nejsou vlastnosti, není to nějaká role. Ženskost je pocit, je to přijetí a radost sama ze sebe, svého těla a své duše. Je to pocit svobody, který pramení z toho, že se máte ráda, jako žena.


Nebojte se přijmout svojí ženskost ať zastáváte jakoukoliv roli. Ať se staráte o děti a všechny kolem sebe, vedete firmy, zachraňujete životy, nebo získáváte medaile, nehledě na to, co se od vás očekává a jak je to těžké, můžete přijmout svojí ženskost a nijak vás to neoslabí. Naopak, získáte větší sílu pramenící z vašeho sebepřijetí.


Na češtině je hezké, že vyjadřuje mužský a ženský rod a tak můžu shrnout ženskost do 3 slov:


Měj se ráda.

Pokud se vám chybně zobrazuje text článku, zkuste prohlížeč Chrome.

bottom of page